Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
16 postów 183 komentarze

Krótkie uwagi do rzeczywistości

jacek0003 - Jacek Teodorczyk. Walka człowieka przeciwko władzy, jest walką pamięci przeciw zapomnieniu. (Milan Kundera)

Likwidacja MSP czyli powrót do NFI.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pani Premier B.Szydło ogłosiła decyzję o odwołaniu ministra skarbu Dawida Jackiewicza i zapowiedziała likwidację Ministerstwa Skarbu Państwa do końca roku. Kto już zapomniał o NFI powinien zacząć je sobie jak najszybciej przypominać.

        Ja w tym celu zajrzałem do Wikipedii i oto co tam znalazłem :
„Narodowy Fundusz Inwestycyjny – fundusz inwestycyjny typu zamkniętego, w formie spółki akcyjnej założonej przez Skarb Państwa,działający na podstawie ustawy o NFI ( Dz. U. z 1993 r. Nr. 44,poz. 202 ), która utraciła moc 1 stycznia 2013 roku, oraz Kodeks spółek handlowych. Historia : w 1995 roku utworzono 15 narodowych funduszy inwestycyjnych. Stanowiły one element Programu Powszechnej Prywatyzacji. Skarb państwa wniósł do nich akcje sprywatyzowanych byłych przedsiębiorstw państwowych. Każdy pełnoletni obywatel polski był uprawniony do nabycia powszechnego świadectwa udziałowego, które mógł następnie zbyć albo wymienić na akcje NFI. NFI miały prawo sprzedawać posiadane przez siebie akcje lub udziały w przedsiębiorstwach państwowych. Zajmowały się także restrukturyzacją spółek,racjonalizacją zatrudnienia,pozbywaniem się nieproduktywnego majątku. NFI nie płaciły podatku od dywidend oraz zysków z transakcji sprzedaży akcji. które miały w posiadaniu. W NFI dochodziło do licznych afer,przeciwko nim toczyły się rozprawy sądowe. Dzięki awansowaniu sędziny Barbary Piwnik,wszelkie toczące się wątki kryminalne uległy przedawnieniu.”
     Tyle krótki opisi tego czym były NFI nie oddaje dramatyzmu tego bandytyzmu, morza ludzkiego nieszczęścia, ani wielkości złodziejskich fortun które wyrosły dzięki powołaniu i istnieniu NFI. Ostatecznie wszystko się przedawniło i przyschło, ale nie sama złodziejska idea wyjęcie państwowych przedsiębiorstw spod nadzoru państwa. Od powrotu do władzy byłych KOR-owców mamroczą oni coś o likwidacji Ministerstwa Skarbu Państwa i powołaniu jakiegoś tajemniczego „ holdingu” który ma w sobie skupić wszystkie przedsiębiorstwa w których Skarb Państwa ma jeszcze swoje udziały. Znajdą się więc w tym  ich „holdingu” zarówno KGHM jak i Orlen i Lotos, oraz cała reszta przedsiębiorstw z udziałem Skarbu Państwa, czyli byłych przedsiębiorstw państwowych. W ten sposób PiS zamierza powołać do życia „Super – NFI”. Co będzie dalej nie trudno odgadnąć znając historię poprzednich NFI, a ostatecznie wszystko i tak ulegnie przedawnieniu. Dotychczasowe korowody pisowców np. z TK , „Ustawa Inwigilacyjna”, fałszywa mitologia smoleńska itp,itd to tylko pianka na piwku po które sięgają właśnie syjoniści i nikt im nie podskoczy, ani TK, ani Komisja Wenecka, ani Parlament UE. Odwołanie ministra D.Jackiewicza to rozpoczęcie nowego skoku na kasę. Kończę i wszystkich serdecznie pozdrawiam.


 P.S. Dla odświeżenia pamięci podaję poniżej, również za Wikipedią, listę byłych NFI poprzedzających powołanie pisowskiego „holdingu” i zachęcam do refleksji, bo stare wraca :

nazwa akcji skrót pełna nazwa
01NFI 01N Fund.1 Pierwszy Narodowy Fundusz Inwestycyjny
02NFI 02N Narodowy Fundusz Inwestycyjny Krezus
dawniej: Drugi Narodowy Fundusz Inwestycyjny
04PRO 04N Narodowy Fundusz Inwestycyjny Progress
05VICT 05N Narodowy Fundusz Inwestycyjny Victoria
06MAGNA 06N Narodowy Fundusz Inwestycyjny Magna Polonia
BBICAPNFI BBC BBI Capital Narodowy Fundusz Inwestycyjny
dawniej: Siódmy Narodowy Fundusz Inwestycyjny im. Kazimierza Wielkiego
08OCTAVA 08N Octava Narodowy Fundusz Inwestycyjny
MIDAS MDS Narodowy Fundusz Inwestycyjny Midas
dawniej: im. Eugeniusza Kwiatkowskiego
BBIZENNFI BBZ BBI Zeneris Narodowy Fundusz Inwestycyjny
dawniej: Foksal Narodowy Fundusz Inwestycyjny (10FOKSAL)
BBIDEVNFI BBD BBI Development Narodowy Fundusz Inwestycyjny
dawniej Narodowy Fundusz Inwestycyjny Piast
13FORTUNA 13N Narodowy Fundusz Inwestycyjny Fortuna
14ZACH 14N Zachodni Fundusz Inwestycyjny NFI
JUPITER JPR Jupiter Narodowy Fundusz Inwestycyjny
NFIEMF EMF Narodowy Fundusz Inwestycyjny Empik Media & Fashion
dawniej: Piętnasty Narodowy Fundusz Inwestycyjny, Narodowy Fundusz Inwestycyjny HetmanOdwołanie ministra D. Jackiewicza i likwidacja MSP czyli powrót do NFI.

 

KOMENTARZE

 • DO czego dąży PiS i Kaczyński
  Do przejęcia wszystkich instytucji, które mogłyby utrudniać mu przejęcie pełnej kontroli nad Polską. Do czego dążą członkowie PiS? Do pełnego dostępu do wszystkich stanowisk pozwalających na samowolkę. Jedną z pierwszych ustaw, jaką wprowadzono po wyborach to ustawa kumoterska, kolesiowska. Rodzinka PiS na państwowym. Obsadzono wszystkie lukratywne stanowiska ludźmi miernymi ale wiernymi. Dziś to widać po tym, że Polska w minimalnym stopniu wykorzystuje przyznane jej fundusze europejskie. Wszelkie inwestycje w rozwój Polski z czasów PO-PSL nagle zostały zastopowane. Nikt z kolesiów nie potrafi sporządzić dokumentacji zaś ci, co potrafią boją się cokolwiek robić. Bo jak liczyć na to, że idiota z nadania zrozumie posunięcia.Mamy w plecy 4 lata, plus czas potrzebny by przywrócić normalność.
 • @Zawisza Niebieski 00:04:17
  W tej chwili władza jest w rękach globalnej mafii żydowskiej
  PO i PIS to dwie strony tego samego medalu.
  Można gdybać do czego dąży PIS.
  Wariant optymistyczny to PIS odbija władzę (i majątek) z rąk globalnej mafii żydowskiej by ją oddać w ręce narodu Polskiego. Jarek coś takiego niejednoznacznie, pośrednio sugerował w jednym z wywiadów

  Wariant bardziej realny to taki że PIS to druga strona medalu tej samej globalnej mafii i/lub Watykanu.

  Czas pokaże do czego zmierza PIS.
  Gdy Pis zdobędzie już pełnię władzy to wtedy PIS zrealizuje swój dzisiaj tajny program Jarka lub tych co nim sterują.
  Może być wielkie zaskoczenie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30