Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
16 postów 183 komentarze

Krótkie uwagi do rzeczywistości

jacek0003 - Jacek Teodorczyk. Walka człowieka przeciwko władzy, jest walką pamięci przeciw zapomnieniu. (Milan Kundera)

O referendum i finansowaniu partii słówek kilka.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Referendum odbędzie się bo tak postanowiono, a jedyny publiczny spór odbywa się wewnątrz POPiSu i dotyczy ilości referendalnych pytań. Może więc warto zastanowić się nad czymś innym?

    Tak zwani „rządzący” postanowili pokazać Polsce swoją szlachetną, demokratyczną twarz i zafundować nam referendum za 100 mln. zł. Wyniki referendów nie są w Polsce w ogóle i dla nikogo wiążące, więc można je sobie w zależności od wyniku, albo gdzieś bardzo głęboko schować, albo jeżeli wynik będzie po myśli „rządzących” uznać i głośno potem wołać : - macie to czego sami chcieliście! Referendum odbędzie się bo tak postanowiono, a jedyny publiczny spór jaki jest z nim związany odbywa się wewnątrz POPiSu i dotyczy ilości referendalnych pytań. Co to jest 100 mln zł dla tak bogatego państwa jak Polska ? Gdyby to miało zależeć ode mnie we wrześniowym referendum zadałbym Polakom tylko jedno pytanie : - Czy chcesz żeby się syjonistyczna mafia odp***ła wreszcie od Twojej Ojczyzny ?! Niestety, zadać takiego prostego a fundamentalnego ustrojowo pytania nie zamierza żadna z części POPiSu. Sam projekt nowego ustroju Polski jest bardzo przejrzysty : - zmonopolizować całą władzę w rękach POPiSu i przejść na finansowanie POPiSu wprost przez biznes. A co potem ? Potem to już tylko zaludnić obszar byłej R.P. uchodźcami z Ukrainy i Afryki i niech ci nowi mieszkańcy harują na swoich dobrodziei i wyzwolicieli za 500 zł/ m-c, bo Polacy burzą się już przy pensjach schodzących poniżej 1200 zł/mc i coraz głośniej zaczynają domagać się umów o pracę i to jeszcze za godziwym wynagrodzeniem. Niech się więc Polacy wynoszą z naszego Polin`u gdzie pieprz rośnie i to im szybciej tym lepiej!
       Jak powinny być moim zdaniem finansowane w Polsce partie polityczne? Tylko i wyłącznie z budżetu, i to absolutnie bez żadnego biznesowo-lobbystycznego sponsoringu. Wydatki partii subwencjonowanych z budżetu powinny zostać objęte rygorami istniejącej już ustawy „Prawo zamówień publicznych” ( Dz. U. 2004 nr 19 poz 177 ) . Ustawa ta, która na co dzień reguluje wydatki samorządów terytorialnych musiałaby zostać oczywiście zmieniona, ale chodzi tu o samą zasadę wprowadzenia jakiejś kontroli nad wydatkami partii politycznych, które dysponują subwencjami budżetowymi. A na co one właściwie wydają te subwencje ? Okazuje się, że zarówno PO jak i PiS wydają rocznie po około 7 mln zł na pensje swoich pracowników. Może więc zmienić należy „Ustawę o partiach politycznych” ( Dz. U. 1997 nr 98 poz. 604) i zakazać im w ogóle zatrudniania etatowych pracowników, a ich działalność oprzeć wyłącznie na woluntariacie?
Można próbować kontrolować wydatki partii politycznych jeszcze na wiele innych sposobów, ale nie o to tutejszym „rządzącym” przecież chodzi, bo chcieliby oni najwyraźniej oddać finansowanie partii politycznych różnym lobbystą i pozamiatane! Prywatyzacja życia politycznego w Polsce stanie się faktem.

        O pierwszym pytaniu referendalnym, czyli wprowadzeniu ordynacji większościowej przy wyborach do Sejmu to już nawet wspominać nie warto, bo wszyscy chyba wyraźnie widzą, że prowadzi to najkrótszą drogą do uzyskania monopolu władzy przez POPiS.
     W sumie te dwa pierwsze pytania referendalne można zastąpić tylko jednym i krótkim:
- Czy chcecie zanurzyć się jeszcze głębiej ? Mam nadzieję, że tych nowych Wielkich Reform Ustrojowych nie uda się POPiSowi przeprowadzić, bo Polska nie może ciągle wrócić do równowagi po Wielkich Reformach koalicji AWS/UW, a to jest przecież ten sam autor.

KOMENTARZE

 • @chrisdigger 10:45:09
  TY nie boisz sie Referendum...chrisdigger????
 • @ Moim skromnym zdaniem:
  jakiekolwiek referendum nie ma sensu, o ile nie będzie zawierało najistotniejszego dla Polaków pytania:
  " Czy jesteś za tym, aby Polska rosła w siłę , a ludziom żyło się dostatnio?"
  Mogłoby być ewentualnie pytanie dodatkowe:
  " Co rozumiesz pod pojęciami: rosnąc w siłę i życ dostatnio?", przy czym odpowiedź tak na to pytanie oznaczałaby akceptację dla stanu obecnego, zaś nie - niezrozumienie pytania.
  Ponadto powinien zostać zawarty w Konstytucji zapis ograniczających ilość powtórzeń referendum , w przypadkach ewidentnego niezrozumienia przez naród zadawanych pytań (patrz Irlandia)
 • @Mariusz G. 07:12:33
  W konstytucji to powinien znaleść się zakaz organizowania referendów których wniki nie są wiążące dla władzy, a właśnie takie coś zafundowali nam pan Prezydent i Senat. Włądza dostrzegła sposób na wdeptanie w błoto stu milionów złotych więc nie zmarnuje takiej okazji. A same te pytania ?
  1- Czy chcesz aby POPiS sprawował władzę w Polsce do końca świata ?
  2- Czy chcesz prywaycacji życia politycznego w Polsce ?
  3- Udowodnij, że nie jestes idiotą i nie chcesz dyktatury urządników.
  Hucpa POPiSu za 100 mln. zł. Jak się widzi na co ta władza nie potrafi znaleść pieniedzy, a no co znajduje je od razu, to aż się przysłowiowy scyzoryk w kieszeni sam otwiera. Pozdrawiam.
 • @chrisdigger 14:34:44
  Słuchaj,dziękuję za udział w dyskusji pod moim wpisem i ja ci odpowiem za siebie i Marka G.. Zarówno mój wpis, jak i Mariusza G to jest sarkazm. Nie nadymaj się tak na ostro, tylko spróbuj zrozumieć, że nie wszystkie wpisy należy rozumioeć serio,czyli wprost, bo ludzie posługują się też aluzjami, ironią i sarkazmem. Co do Iralandii, to Irlandczycy odrzuci tą tak zwaną Eurokonstytucję w referendum w 2008 roku, więc władze powtórzyły im to referendum w 2009 r. twierdząc,że za pierwszym razem obywatele najwyraźniej nie zrozumieli pytania. To tyle i pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30