Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
16 postów 183 komentarze

Krótkie uwagi do rzeczywistości

jacek0003 - Jacek Teodorczyk. Walka człowieka przeciwko władzy, jest walką pamięci przeciw zapomnieniu. (Milan Kundera)

Prof.Roman Kuźniar w "Sygnałach Dnia" P.R.1

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prof.Roman Kuźniar gościł dzisiaj w "Sygnałąch Dnia". Nie wyjaśnił dlaczego ścigany Andrzej Gąsiorowski mógł bezkarnie wjechać i wyjechać z Polski, bo nikt nie śmiał go nawet o to zapytać.

  W dzisiejszych „Sygnałach Dnia " gościł doradca Prezydenta Bronisława Komorowskiego d. s. międzynarodowych p. prof. Roman Kuźniar.Nie wyjaśnił dlaczegościgany Andrzej Gąsiorowski mógł bezkarnie wjechać i wyjechać z Polski, bo nikt nie śmiał go nawet o to zapytać.Na antenie Polskiego Radia 1 wypowiedział on za to  taką opinię:
„ No tak, ale jeżeli chodzi o samego Andrzeja Dudę i jego otoczenie, to oni, mówiąc żargonowo, mówią Komorowskim, to znaczy jest o wiele więcej zbieżności pomiędzy Andrzejem Dudą a polityką zagraniczną Bronisława Komorowskiego niż pomiędzy Andrzejem Dudą a jego byłym szefem, czyli prezydentem Lechem Kaczyńskim i premierem Jarosławem Kaczyńskim.Tutaj widać, że tak powiem, interesujący, powiedziałbym, postęp czy takie przybliżenie się do realiów, natomiast jaki będzie przyszły rząd, tego nie wiadomo. Myślę, że w głównych punktach pola manewru wielkiego nie ma”.
      Tyle pan profesor no teraz przyjrzyjmy się temu co powiedział. „Mówią Komorowskim”, czyli raczej Kuźniarem, a może jeszcze ściślej Benjaminem? Tak czy owak aż ciarki przelatują po plecach, jak rozumie się jakie uczestnik „Międzynarodowej Konferencji MOST” ma poglądy.
Polityczni szulerzy obracają właśnie w palcach swoją tombakową trójdolarówkę i po ośmiu latach rządów PO mamy wrócić do rządów PiS. Ale tylko pozornie wracamy, bo jak wiadomo nie można wejść dwa razy do tej samej wody. Będą to już rządy PiS bez braci Kaczyńskich, bo Jarosław właśnie abdykuje z politycznego przywództwa w Polsce. Andrzej Duda nowym Prezydentem,a Beata Szydło nowym premierem. A gdzie Jarosław? Na politycznym aucie, tam gdzie się sam zapędził. Na tle tego co nadciąga okazuje się nagle, że Jarosław Kaczyński nie był wcale taki zły, bo tak zwane „gęste” dopiero nadchodzi. Co więc można powiedzieć o tym, który już wkrótce zostanie kolejnym „byłym” polskim politykiem i przypadnie mu co najwyżej rola honorowego przewodniczącego w PiS ? Przed laty, we wrześniu 2007 r. kiedy swoimi intrygami doprowadził do samorozwiązania Sejmu V Kadencji ogłosił, że był to: „największy sukces polityczny PiS”i rzeczywiście większego sukcesu to już nigdy nie udało mu się osiągnąć. Dostaliśmy kolejno: osiem lat rządów P.O i katastrofę smoleńską. Wcześniej były jeszcze podobne sukcesy w kancelarii Prezydenta Lecha Wałęsy, za które został z niej z wielkim hukiem usunięty.

       Patrząc jak Jarosław Kaczyński odchodzi wreszcie w polityczny cień  chcę powiedzieć tylko jedno: - absolutnie nie ma kogo żałować! Goodbye, krzyż na drogę i ku chwale ojczyzny Jarosławie ! Ale czy my możemy coś zrobić żeby politycznym szulerom, dla których Polska to tylko koleje żerowisko, choć trochę pokrzyżować plany? Uważam, że w dzisiejszej sytuacji tylko nad tym jednym zagadnieniem należy się zastanawiać:- jak wydostać się z klatki POPiSu?
W żadnym, ale to w żadnym wypadku nie należy w nadchodzących wyborach parlamentarnych popierać ani awersu, ani rewersu tej żydowskiej trójdolarówki,
ani też jadącej za nimi betoniarki  „kukizowych antysystemowców”.  Pozdrawiam.

KOMENTARZE

 • Ekstra masz na tej fotce wdzianko, Jacek. Stylowe.
  A do tego pióropusza ci się na lotnisku nie przyczepili? Bo Cejrowski się kiedyś żalił, że po stawieniu się do odprawy w butach z krokodylej skóry, o mało nie wyszedł z niej boso. I tak przez świat.
  Orły, coś mi się wydaje, też są w UE pod kontrolą.
  W tej fai musisz mieć niezłe zioło, daje fazę, co widać po twoich odlotach publicystycznych.
  PS. Zamiast zdjęcia dziadka z Krainy Wiecznych Łowów, może dałbyś swoją prawdziwą fotografię:
  http://pikio.pl/wp-content/uploads/2015/06/11060324_872156692843565_6511665703275100546_n-640x640-300x160.jpg
  2PS Banuj mnie do woli.
 • 3 PS
  Wszystko, co mówią takie tuzy socjotechniki jak KUŹNIAR - naucz się młody człowieku nie przekręcać cudzych nazwisk - ma podwójne, albo nawet potrójne znaczenie.
  Jeżeli wyciągnąłeś z tego takie wnioski, to znaczy, że jego słowa miały na celu właśnie taki efekt.
  Najlepiej w ogóle takich ludzi nie słuchać, bo ogrywają cię, nawet nie wiesz kiedy.
  Dzieje się tak, choć im samym na tej szachownicy przypada jedynie rola gońca.
 • @alek.san 18:08:46
  Celowo nie usuwam Twoich wpisów, żeby wszyscy chętni mogli podziwiać
  na jakim poziomie szybują Twoje myśli. Jak wiadomo śpiewać każdy może,
  ale pisać to już nie koniecznie. Spróbuj może nagrać jakąś piosenkę ? Może wyjdzie Ci nowy przebój discopolo? Trzymam kciuki za powodzenie przedsięwzięcia i pozdrawiam.
 • @jacek0003 12:01:46
  Na jakim poziomie?
  Na czym polega moja nieumiejętność pisania? Ortografia, składnia, a może nieumiejętność wyciągania wniosków?
  Konkrety, kolego, a nie tania retoryka godna wpisywacza postów po 50 gr na Onecie.
  Nie skasowałeś, bo przyznałbyś mi tym samym rację, a parę osób moją tutejszą działalność epistolarną jednak śledzi.
  Choćby niejaki Max.
  Czemu nazwałem cię "młodym człowiekiem"?
  Dla mnie, czterdziestokilkulatka, rok 2007 to nie było "wiele lat temu", tylko nieco dawniej niż wczoraj.
  Skąd wiem o Twoim rozdwojeniu osobowości? A komu innemu chciałoby się wklejać nic nieznaczący komentarz kolesia, sądząc po fryzurce, zaprzysięgłego fana disco-polo?
  Pewnie stąd wynika Twoja sugestia mojego rozwoju personalnego w tym kierunku.
  Dzięki, w tym wieku już muszę dbać o wątrobę, a ta muza bez flaszki na twarz u mnie nie idzie.
  Obrośniesz w doświadczenia życiowe, wychowasz paru obywateli RP, to zrozumiesz, dlaczego kiedyś byłeś taki transparentny.
  Na razie się ucz i poprawiaj błędy, jak choćby ten z "Kuźmiarem".
  No, żeby mi to było ostatni raz.
  Mistrzami przekręcania nazwisk były komuchy, robili tak, żeby okazać pogardę. Masz to dziedziczne, czy co?
  Też pozdrawiam, zdrowie jest najważniejsze.
 • @jacek0003 12:01:46
  PS. Niemniej jednak grzeczność nakazuje, aby za poprawę błędów - podziękować. Jesteś źle wychowany, niestety.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30