Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
16 postów 183 komentarze

Krótkie uwagi do rzeczywistości

jacek0003 - Jacek Teodorczyk. Walka człowieka przeciwko władzy, jest walką pamięci przeciw zapomnieniu. (Milan Kundera)

Czy prezydent elekt firmował fikcyjne zatrudnianie ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy na pewno szóstego sierpnia dojdzie w Polsce do zaprzysiężenia nowego Prezydenta R.P.?

        W numerze 12/2015 polskiego wydania tygodnika Newsweek ukazał się artykuł red. Michała Krzymowskiego „Lewi asystenci PiS”, a we wstępie do niego można przeczytać: „Europosłowie PiS zatrudniają ludzi na fikcyjnych etatach. Załapały się m. in. makijażystki prezesa i pracownicy partii, którzy niewiedzą nawet ,gdzie mieszczą się biura ich deputowanych”. Publikacje prasowe nie robią na polskich prokuratorach żadnego wrażenia,ale tym razem znalazła się jakaś osoba która  złożyła im pisemne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa i coś zawyło, zajęczało i drgnęło... Warszawska Prokuratura Okręgowa wszczęła w czwartek 18.06  postępowanie wyjaśniające w sprawiefikcyjnego zatrudniania asystentów europosłów PiS, a tym samym doprowadzenia Parlamentu Europejskiego do niekorzystnego rozporządzenia mieniem”.  W proceder ten bylpodobno zaangażowani m. in. europosłowie: Zbigniew Kuźmiuk, Ryszard Legutko, Tomasz Poręba, oraz prezydent elekt p. Andrzej Duda … Poseł PiS Krzysztof Szczerski oświadczył w piątek 19.06., że żadni fikcyjni asystenci p. A. Dudy w europarlamencie nie istnieją, bo oni wszyscy, a jest ich razem osiemnaścioro, pracują na umowę o pracę. Brak związku przyczynowo- skutkowego jest w tej wypowiedzi  tym, co niestety potwierdza prawdziwość twierdzeń redaktora M. Krzymkowskiego. Również w piątek 19.06. przemknęła informacja o tym,że sam prezes Jarosław Kaczyński wybiera się na polityczną emeryturę,choć wcześniej wielokrotnie zapowiadał chęć pozostania w polityce polskiej jeszcze przez długie lata.  Jeżeli zarzuty zatrudniania osób na fikcyjnych etatach zostaną potwierdzone, sprawcom może grozić kara do ośmiu lat pozbawienia wolności. No i co nam się moźe z tego wszystkigo urodzić? Czy wyjdzie to co zwykle, czyli kolejne porozumienie „elyt” ponad podziałami i w myśl zasady „ręka rękę myje”, albo jeszcze inaczej rzecz ujmując:„wyście mieli aferę taśmową, a my mamy aferę asystencką”, wszystko zostanie zamiecione pod dywan, czy też do zapowiadanego na dzień 06.08 zaprzysiężenia nowego prezydenta Andrzeja Dudy nie dojdzie? Czy zwycięży prawo, czy polityczna tradycja trzecio-czwartej R.P.?  Jako niepoprawny marzyciel wznoszę toast za zwycięstwo prawa !

 

 

KOMENTARZE

 • Autor
  A ma pan jakieś konkretne fakty,na potwierdzenie zarzutu?Bo już były podobno etaty na uczelniach, jakieś nielegalne?
  Ile jeszcze będzie ataków? Nie możecie ścierpieć przegranej?
  A prokurator to tez trzęsie portkami przed PIS-em.Taśm , afer nie wyjaśniono , a teraz kopią pod elektem?
  Kopacz przekopała metr na metr zapomnieliście już?Bronek sra po piętach ze strachu bo mu immunitet wygaśnie i będzie mógł być ukarany , czy to go nie przeraża , bo coraz bardziej lewatywa mu potrzebna.

  WSZYSCY FARYZEUSZE ODCZEPCIE SIĘ OD DUDY !!
  Może to nie wymarzony mój kandydat ale dobry na zmianę, dzięki niemu ludzie poczuli się potrzebni i uwierzyli że mogą coś zmienić!!
 • @klementyna 16:14:39
  Bronkowi być może jest potrzebna lewatywa, ale za to Andrzejowi może być potrzebna tylko szczoteczka do zębów i to na 8 lat. Pozdrawiam.
 • @jacek0003 21:11:54
  Aby liczyć , że kiedyś będą rządzili nami ludzie porządni , najpierw trzeba skończyć z rządami szmaciarzy, a takie zachowanie, jeśli miało miejsce !!!, to zwykłe szmaciarstwo. Takie rzeczy trzeba chcieć wyjaśniać , niezależnie , czy dotyczą tych naszych , czy tych drugich.
  Lepiej nie dawać ludziom nadziei (to do Klementyny) , niż ją dać , a potem na nią nafajdać.
  Mogę zrozumieć, że w Polsce nie ma mądrego i uczciwego kandydata na prezydenta. Ale żeby nie było takiego , który potrafi właściwie zadbać o swój Image i nie przynosić wstydu swoim wyborcom?! ( a przynajmniej już na dzień dobry)
 • @jacek0003 21:11:54
  Ha , ha Komorowskiemu szafot i szczoteczka nawet nie potrzebna.
 • @Mariusz G. 22:15:04
  "Koń jaki jest każdy widzi" a my ciągle jesteśmy skazani na tradycyjne wybory "między dżumą a cholerą". Lepi się to całe towarzystwo i to nie od miodu, niestety. Pozdrawiam.
 • @nocny gryzoń 17:05:41
  Nikt nie twierdzi, że "księżyc jest z żółtego sera", za to źródłowy artykuł red.
  Michała Krzymowskiego jest bardzo przekonywujący, dopóki jednak nie ma w tej sprawie żadnych sądowych rozstrzygnięć trzeba używać trybu przypuszczającego. Ale myślę, że niezbyt długo jeszcze. Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30