Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
16 postów 183 komentarze

Krótkie uwagi do rzeczywistości

jacek0003 - Jacek Teodorczyk. Walka człowieka przeciwko władzy, jest walką pamięci przeciw zapomnieniu. (Milan Kundera)

Moje komentarze

 • Oraz jeszcze to:
  Z powodu zagrożenia wywołanego wirusem wprowadzono w USA możliwość głosowania korespondencyjnego. Nie ma żadnych racjonalnych powodów, żeby sympatie polityczne wśród głosujących sąsiadów były drastycznie różne w zależności od sposobu głosowania. A tymczasem, było tak jak pokazywali, czyli przy urnach glosy oddano na D.Trumpa, a glosy dostarczane pocztą prawie w całości na J. Bidena. Nie wiem, czy prezydent D.Trum będzie potrafił udowodnić te fałszerstwa przed amerykańskimi sądami ale są dość wyraźne. Pozdrawiam autora.
  "Deep State" w Wenezueli
 • Czyli "Malowany ptak" w wersji czeskiej.
  Za to "Malowany Ptak" został już zekranizowany w wersji czesko-słowacko-ukraińskiej i wchodzi na ekrany kin już trzeciego września.
  „Rysie jadły ludzi”
 • A skąd tu się wzięła Rosja?
  Huawei Technologies Co., Ltd. jest chińskim, a nie chińsko-rosyjskim koncernem elektronicznym. Pozdrawiam autora.
  NIE dla 5G = TAK dla żydowskich korporacji 4G – ?
 • Za to biznes na transplantacjach kręci się w najlepsze,
  eutanazji poddaje się nawet chorych psychicznie którym się coś poprzestawiało i sami o nią proszą, a jak proszą to dostają
  Zgwałcona w dzieciństwie 17-latka poddała się eutanazji
 • A może to tak:
  Cytat:"Startujący niezależni Grzegorz Braun i Marek Skiba w sumie zdobyli niespełna 18% głosów". Ponieważ ani jeden ,ani drugi kandydat nie mają zielonego pojęcia o rządzeniu miastem. Absencja wyborcza 52%, bo takie wybory to całkowity brak wyboru. Po co w Gdańsku istnieją jakieś partie polityczne, skoro nawet nie potrafią wystawić jakichkolwiek kandydatów? Jedna wielka fikcja magdalenkowego gangu. Pozdrawiam.
  Gdańsk - zdany egzamin czy bezradność wyborcy
 • Chińczycy najwyraźniej zrozumieli na czym się najłatwiej zarabia.
  A łatwe i duże pieniądze zarabia się na ustawianiu meczów, żeby je ustawiać najlepiej zostać właścicielem klubów sportowych.Więc będą je mieli. Pozdrawiam.
  Chińskie wpływy z Wisłą Kraków w tle
 • Zostaliśmy w magdalenkowym bagienku,
  bo niby jak się z niego wydostać głosując na postmagdalenkowe grupy? Pozdrawiam samodzielnie myślących.
  Wszyscy wygrali, czyli wybory bez zwycięzców
 • Gdzie się stołuje p.Artur Zawisza ?
  Cytat:-"nota bene, niedawno jadłem niezły czulent w budapesztańskiej restauracji koszerne". A cóż to takiego ten "czulent"?
  Teraz cytuję wyjaśnienie tego zjawiska kulinarnego z Wikipedii:-"Czulent (jid. טשאָלנט, czolnt) – tradycyjna potrawa kuchni żydowskiej. Czulent to bardzo wolno gotowany (duszony) gulasz, przyrządzany z koszernego mięsa, z fasolą (często ciecierzycą), cebulą, kaszą jęczmienną lub jaglaną. Czasami w jego skład wchodzą także jajka na twardo, knedle. Spożywany w szabat. W związku z tym, że w szabat nie wolno gotować na ogniu, czulent przygotowuje się przed jego rozpoczęciem, a następnie pozostawia w rozgrzanym piecu, aby dogotował się przez noc i był gotowy na sobotni obiad. Dawniej, w małych miejscowościach noszono przygotowany czulent do miejscowej piekarni, aby udusił się w powoli stygnącym piecu chlebowym[1]. Specjalne miejsce w piecu, służące do przechowywania ciepłych potraw, nazywa się szabaśnikiem".
  Od siebie dodam tyle,że koszerne mięso musi pochodzić z uboju rytualnego, przeciwko uprawianiu któremu na terytorium R.P. protestują wszyscy cywilizowani i wrażliwi ludzie. Życzę więc p.A Zawiszy smacznego, bo certyfikat koszerności to on już najwyraźniej posiada.
  Pozdrawiam wszystkich.
  Partie z certyfikatem koszerności.
 • A może ma to coś wspólnego z aferą Danske Bank?
  Może ta nagła spolegliwość Putina wywołana jest ujawnioną właśnie w tym momencie aferą duńskiego banku, przez którego estońską filię przepompowano z Rosji na zachód 200 miliardów euro? Pompowano tym kanałem skradzione w Rosji pieniądze od 2007 roku, ale ujawniono to akurat teraz, kiedy Izraelowi mógł zagrozić rosyjski odwet. Podobno w tym procederze uczestniczyli krewni samego Putina, może więc roztropniej jest nastawić międzynarodowym banksterom drugi policzek, niż ryzykować konflikt z nimi i utratę tych 200 miliardów euro, oraz dobrego imienia kremlowskich notabli? Coś tam się wydało,trwają jakieś dochodzenia,a jak będzie trzeba to zawsze może się wydać jeszcze więcej, bo taki mamy klimat na Ziemi,tej Ziemi... Pozdrawiam autora.
  Dlaczego Putin "nadstawił drugi policzek" w Syrii?
 • Czyli jak działa straż boczna mainstreamowego ścieku..
  Działa własnie tak, że proponowane przez nich lekarstwo jest straszniejsze od samej choroby, więc wszystko musi pozostać po staremu. W końcu lepsza kaleka,skorumpowana demokracja,czyli taka jaką mamy, od rządów gości świętujących rocznice urodzin A.H. i urządzających manifestacje z trójramiennymi swastykami. Dzięki takim zabiegom mainstream ma się znakomicie i nie obawia się, że korzenie jego rządów zostaną publicznie ujawnione. Ale czy na pewno ma rację? Pozdrawiam autora.
  Koncesjonowani cz.2 - Koncesjonowani krytycy
 • Czyli rzecz o tym co nazywamy "Mafiokracją" ?
  " Siła ich
  Ogromne wojska, bitne generały,
  Policje - tajne, widne i dwu-płciowe -
  Przeciwko komuż tak się pojednały?
  - Przeciwko kilku myślom... co nienowe! "
  C.K.Norwid

  Całkiem zwyczajnym kastom agentów udających sędziów,prokuratorów, polityków,samorządowców etc.etc. dedykuję.
  Koncesjonowani cz.1 - Koncesjonowana władza
 • Przeczytałem to co jest w Wikipedii o partii Polska Patriotyczna
  i wszystkim polecam, bo piszą tam, że jednym z v-ce przewodniczących jest p. Dariusz Kosiur :- https://pl.wikipedia.org/wiki/Polska_Patriotyczna
  Jakie poglądy polityczne wolno mieć w Polsce - 09.08.2018.
 • Opanowana przez mafię nie oznacza "niesuwerenna".
  "Gang Magdalenkowy" robi w Polsce i Polską co tylko zechce, bo ich popieramy przy urnach wyborczych, a potem oni kolejny raz "robią nas w bambuko", ale to nie jest brak suwerenności. Może pora już ochłonąć po tych sukcesach i wreszcie przestać na nich głosować? Pozdrawiam.
  Poddaństwo i Służalczość
 • Cytat:-"W ubiegłym roku zyski z eksportu wyniosły ponad 48 tysięcy dolarów".
  No,sorry ale ja tu żadnego szału nie widzę.Pozdrawiam.
  Polska Republika Bananowa
 • Sorry,ale to nie jest pierwszy polski satelita.
  Pierwszym był Kopernik 500,potem PW-Sat,oraz Lem i Heweliusz. Pozdrawiam.
  Satelita z Wrocławia
 • Drobna uwaga:
  Cytat : " (...) tak jak wcześniej nie chwalił się, że posyłał dzieci do dobrej ŻYDOWSKIEJ szkoły". Nie do dobrej, tylko do prywatnej żydowskiej szkoły.
  Pozdrawiam.
  Kto z chłopem pije, ten z nim pod płotem leży.
 • A tu inny cytat, strony od 20 do 21:
  " Żydzi pomiędzy sobą nazywają nas głupimi gojami.
  Zaiste głupim jest naród, który przez tyle wieków
  pozwolił się we własnym swym kraju gnębić przez jakie¬
  goś przybłędę, głupim jest naród, który przez tyle wieków
  pozwolił się wyzyskiwać, patrzał spokojnie, jak przybłęda
  ten wypiera go z jednej placówki po drugiej, jak mu odbiera chleb od ust — i nie umiał się zdobyć na sprawiedliwą i słuszną obronę. Tym obcym przybłędom, których nie wiąże z ojczyzną naszą nic, daliśmy prawa nasze, a raczej wydaliśmy im prawa nasze. Żydzi zaś nie kierują się obowiązkami obywatelskimi, kieruje nimi skrajny egoizm. Tworzą wszędzie państwo w państwie. I jeżeli się nie zabierzemy do obrony praw naszych, do ziemi ojców, to Żydzi nas wszystkich ujarzmią, czy prędzej czy później dostaniemy się wszyscy do niewoli żydowskiej.

  Podbój żydowski odbywa się po cichu, dlatego nam
  nie podpada. Skutki podboju tego będą jednakże równie
  tragiczne jak podboju politycznego. Powtórzy się we większych rozmiarach to, czego świadkami jesteśmy w życiu tak często, że właściciel czy to majątku ziemskiego, gospodarstwa, kamienicy lub
  przedsiębiorstwa, właścicielem jest tylko z nazwiska. Zyski
  z posiadłości, zyski z pracy właściciela ciągnie kto inny.
  Już dzisiaj przecież rzucają nam Żydzi szyderczo
  w twarz: wasze są ulice, nasze kamienice".

  Wszystkim polecam cały ten tekst i pozdrawiam: :https://archive.org/stream/WNIEWOLIYDOWSKIEJH.WILDECKINAKADIGWNYGRYFPOZNA1937/W%20NIEWOLI%20%C5%BBYDOWSKIEJ%20H.WILDECKI%20NAK%C5%81AD%20I%20G%C5%81%C3%93WNY%20GRYF%20POZNA%C5%83%201937_djvu.txt
  Czym my chrześcijanie odróżniamy się od żydów...
 • A może była to neo-Bricha ?
  " Bricha (hebr. ucieczka)- to termin określający masową, nielegalną emigrację Żydów z Europy do Palestyny po zakończeniu II wojny światowej. Jej początków można doszukiwać się przed wojną, gdy tajne działania w ramach Alija Bet nazywano Bricha. Była to akcja nielegalnej imigracji do Palestyny w przeciwieństwie do Aliji Alef, czyli legalnych wyjazdów.Powstanie Brichy było odpowiedzią na ograniczenie w latach 20. imigracji żydowskiej do Palestyny przez angielskie władze mandatowe. W latach 30. akcja polegała głównie na przemycaniu imigrantów żydowskich z Niemiec, ale również z krajów Europy Środkowej i Wschodniej, w tym z Polski. Działalność tę zahamował wybuch wojny (...)". ( Cytat z portalu http://teatrnn.pl/leksykon/artykuly/bricha-nielegalna-emigracja-zydow-z-polski-do-palestyny-w-latach-19441947/)
  Może wiec taką neo-Brichą były by zarówno słynna "Operacja MOST" jak i wcześniejsza "Operacja Marzec 1968"? Kalendarium:
  I.W dniu 5 czerwca 1967 r.-wybuch trzeciej wojny izraelsko-arabskiej,nazywanej "Wojną Sześciodniową", poprzedzony wcześniejszymi wydarzeniami.
  II.W dniu 7 sierpień 1970 r. - zawarcie rozejmu na froncie sueskim, co oznacza w tym wypadku początek przygotowań do kolejnej wojny nazywanej "Wojną Jom Kipur" której wybuch nastąpił 6.X.1973 r.
  A co z Warszawą? Warszawa zorganizowała swoim braciom wsparcie w postaci następnej neo-Brichy, wszystkie żydowskie ręce na pokład w obronie Izraela, a nie żałosne kity o jakiejś sztuce zdjętej nagle z afisza, co wywołało protesty młodzieży akademickiej w całej Polsce. Pozdrawiam.
  Antypolska Mitologia marca ’68”.
 • Dlaczego ?
  Cytat :" Okazało się , ze te SŁUŻBY nie współpracują ze sobą i są bez KONTROLI WŁADZY RP!? DLACZEGO!? ". Głównie dlatego, że to właśnie te tak zwane "służby" udzielają certyfikatu dostępu to tajemnicy państwowej, a nie premier jak w "okresie totalitarnym", i taki jest efekt, że to ich
  najbardziej zaufani ludzie mieli by kontrolować potem swoich "pryncypałów prowadzących" i kowali własnych karier politycznych, a to by był już prawdziwy cud! Czyli nikt i o to chodzi, o to chodzi, żeby nikt tej prawdziwej władzy nie kontrolował. Pozdrawiam.
  AMBER GOLD A ABW, CBOŚ , CBA I PROKURATURA!?
 • @Rzeczpospolita 20:14:54
  Bardzo dobrze,że Pan o tym przypomina. Syjonistyczne podróbki wyskakują na scenę kiedy są potrzebni do zrobienia kolejnego "koshernego geszeftu" kosztem Polaków. Pozdrawiam.
  Prowokacja właścicieli zza wielkiej wody

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30